Getafe rozbiło Deportivo Alaves przed własną publicznością

EFECREATA.COM/Shutterstock
Getafe CF rozbiło u siebie Deportivo Alaves Vitoria 4:0 (1:0) w jedynym piątkowym meczu 20. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Coliseum Alfonso Perez prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnił po rzucie karnym Jaime Mata. Po zmianie stron dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jorge Molina, który potrzebował niespełna dziesięciu minut, aby zaliczyć dublet.
Kibice zespołu z przedmieść Madrytu szczególnie zapamiętają jego pierwsze trafienie, kiedy to popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu pod poprzeczkę. Dwie minuty przed końcem wynik ustalił Jaime Mata, również kompletując dublet.
"Azulones" po ósmej wygranej w sezonie umocnili się na szóstym miejscu w tabeli. Zespół z Kastylii zmniejszył do punktu stratę do piątej w klasyfikacji drużyny z administracyjnej stolicy Kraju Basków, która doznała szóstej porażki w bieżących rozgrywkach.
Jakub Kreśliński18 Jan 2019 · 22:50