Gibraltar z drużyną w fazie grupowej Ligi Konferencji! Historyczny sukces Lincoln Red Imps [WIDEO]

Gibraltar będzie miał swojego przedstawiciela w fazie grupowej Ligi Konferencji. Awans wywalczyła drużyna Lincoln Red Imps.
Zespół z Gibraltaru w IV rundzie eliminacji wyeliminował FC Ryga. Na Łotwie było 1:1, w rewanżu - 3:1 dla Lincoln Red Imps.
Gospodarze odnieśli zwycięstwo, choć jako pierwsi gola strzelili piłkarze z Rygi. W 19. minucie prowadzenie dał im Wakulko.
Lincoln Red Imps wyrównali w 32. minucie. Z rzutu rożnego do bramki trafił Walker.
Druga połowa nie rozstrzygnęła o tym, która z drużyn zagra w fazie grupowej. Potrzebna była dogrywka. W doliczonym czasie jej pierwszej prowadzenie drużynie z Gibraltaru dał Chipolina. Świętował tak ekspresyjnie, że... otrzymał żółtą kartkę.
W samej końcówce wynik ustalił Ronan. W ten sposób Lincoln Red Imps stali się pierwszą drużyną z Gibraltaru w fazie grupowej europejskich pucharów. Szerzej o niej pisaliśmy TUTAJ.
Marcin Karbowski26 Aug 2021 · 21:08