Gigantyczna sensacja na mundialu! Maroko zostawiło w tyle europejskie potęgi! [WIDEO]

Danielle Parhizkaran / press focus
Reprezentacja Maroka nie zmarnowała wielkiej szansy. "Lwy Atlasu" wygrały z Kanadą 2:1 i zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie F!
Mecz rozpoczął się w wymarzony sposób dla reprezentacji Maroka. Prezenty rozdawali Kanadyjczycy - Borjan podał pod nogi Ziyecha, który natychmiast podjął decyzję o strzale. Trafił do pustej bramki.
Marokańczycy szybko podwyższyli prowadzenie. W 23. minucie wyprowadzili błyskawiczny atak. Hakimi podał na wolne pole do En-Nesyriego, ten wtargnął w pole karne i płaskim uderzeniem pokonał Borjana.
Wydawało się, że jest już pozamiatane. Marokańczycy przysnęli jednak w końcówce pierwszej połowy. Piłkę w pole karne wstrzelił Adekugbe, ta odbiła się od Aguerda i zmyliła Bono.
Druga połowa to ataki Kanady. Mało jednak było w nich konkretów - choćby takich jak strzał Daviesa, który główkował blisko słupka. Jeszcze groźniej było w 71. minucie. Hutchinson trafił w poprzeczkę, a Johnston uderzył obok bramki.
Marokańczycy dotrwali do końca bez strat. Sensacja się dopełniła - wygrali grupę z Chorwacją i Belgią.
Marcin Karbowski01 Dec 2022 · 17:55