Gigantyczna sensacja w tenisowym turnieju olimpijskim! Liderka rankingu odpadła w pierwszej rundzie

Han Yan/Xinhua/PressFocus
Ashleigh Barty uważana była za jedną z głównych faworytek do triumfu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Australijka już w pierwszej rundzie przegrała jednak z Sarą Sorribes Tormo - 4:6, 3:6.
Zaledwie dwa tygodnie temu Ashleigh Barty świętowała triumf na wielkoszlemowym Wimbledonie. Wydawało się niemal pewne, że w Tokio najlepsza tenisistka świata walczyć będzie o wejście do strefy medalowej.
W pierwszej rundzie rywalką Australijki była Sara Sorribes Tormo. Hiszpanka od samego początku postawiła utytułowanej rywalce bardzo trudne warunki.
Już po kilkunastu minutach Barty została dwukrotnie przełamana i przegrywała 1:4. Później odrobiła część strat i miała nawet break pointa na doprowadzenie do remisu 5:5.
Nie wykorzystała jednak tej szansy, a Sorribes Tormo zakończyła pierwszą partię przy trzeciej piłce setowej. Hiszpanka zwyciężyła 6:4.
Drugą odsłonę Barty także zaczęła od straty serwisu. Tym razem natychmiast doprowadziła do wyrównania, lecz w decydujących momentach seta nie znalazła sposobu na rywalkę.
Sorribes Tormo od stanu 2:3 wygrała cztery kolejne gemy, wykorzystując przy podaniu Australijki trzeciego meczbola. W kolejnej rundzie zmierzy się z Fioną Ferro lub Anastasiją Sevastovą.