Girona - Celta Vigo: Pięć goli i zwycięstwo gospodarzy. Wynik meczu, składy i bramki

Pięć goli i zwycięstwo Girony z Celtą
Natursports/Shutterstock
Girona FC pokonała u siebie Celtę Vigo 3:2 (2:1) w jedynym poniedziałkowym meczu czwartej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadi Municipal de Montilivi prowadzenie gospodarzom zapewnił efektownym uderzeniem głową Urugwajczyk Cristhian Stuani.
Dwanaście minut później wyrównał z rzutu wolnego Iago Aspas, ale po kolejnych trzech minutach na listę strzelców wpisał się Pedro Alcala, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową zaskoczył bezradnego Sergio Alvareza.
Jedenaście minut po zmianie stron popisowy kontratak wykończył z bliska Stuani, zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu.
Trzy minuty przed końcem wolejem z pola karnego kontaktowe trafienie uzyskał Marokańczyk Sofiane Boufal, ale zespół z Katalonii utrzymał już korzystny wynik do końca i po drugiej wygranej z rzędu awansował na szóste miejsce.
Drużyna z Galicji doznała natomiast pierwszej porażki w sezonie i pozostała na trzeciej lokacie w klasyfikacji. Obie ekipy dzieli w tym momencie tylko różnica bramek.