Girona - Eibar: Aż pięć goli! Składy, wynik meczu i bramki

Zwycięstwo Eibaru na wyjeździe
Miquel Gimenez Olive, wikicommons
W 8. kolejce La Liga SD Eibar wygrał na wyjeździe z Girona FC 3:2. Dla gości to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie.
Piłkarze obu zespołów byli skuteczni w pierwszej połowie. Już w 12. minucie zespół SD Eibar objął prowadzenie po golu Charelsa, który wykorzystał rzut karny.
Pod koniec pierwszej połowy dwa gole dla gospodarzy strzelił Christian Stuani, który trafił do siatki w odstępie zaledwie dwóch minut i Girona objęła prowadzenie 2:1. Dla Urugwajczyka była to siódma i ósma bramka w rozgrywkach.
W czwartej minucie doliczonego czasu gry w pierwszej połowie zdołał jednak wyrównać jeszcze Anaitz Arbilla.
Po przerwie padła jednak, ale jakże ważna bramka. Zwycięskiego gola dla Eibar strzelił w 72. minucie Sergio Enrich. Tym samym zapewnił gościom wygraną 3:2, pierwszą wyjazdową w tym sezonie.
W tabeli La Liga SD Eibar zajmuje dziesiąte miejsce z dorobkiem 10 punktów. Girona FC jest trzynasta, mając na koncie 9 punktów.