Girona lepsza od Rayo Vallecano

Natursports/Shutterstock
Girona FC pokonała przed własną publicznością Rayo Vallecano 2:1 (2:0) w pierwszym sobotnim meczu 10. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Estadi Municipal de Montilivi dwa gole dla gospodarzy strzelił Portu. Najpierw Hiszpan w 34. minucie pokonał Alberto Garcię uderzeniem z rzutu karnego, a następnie w 45. minucie skutecznie trafił w prawy dolny róg bramki.
Jedyne trafienie na rzecz ekipy przyjezdnej zapisał na swoim koncie Alejandro Galvez, ktory w 61. minucie umieścił futbolówkę w siatce strzałem z bliskiej odległości.
Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w 88. minucie czerwoną kartką został ukarany Anthony Ruben Lozano.
Podopieczni Eusebio Sacristana zajmują obecnie 15. miejsce w tabeli i mają na koncie 10 punktów. Zespół prowadzony przez Jose Miguela Gonzaleza z dorobkiem 6 "oczek" plasuje się na 19. pozycji.