Girona pokonała Deportivo Alaves i walczy o europejskie puchary

Girona pokonała  Deportivo Alaves i walczy o europejskie puchary
Natursports/Shutterstock
Girona FC pokonała na wyjeździe Deportivo Alaves 2:0 (0:0) w czwartkowym meczu 33. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 59. minucie, a jej autorem był Aleix Garcia. Hiszpański pomocnik zdecydował się na oddanie strzału bezpośrednio z rzutu wolnego i trafił tuż przy prawym słupku.
W 86. minucie Pablo Gonzalez Fuertes podyktował rzut karny dla przyjezdnych po faulu Rodrigo Ely'ego. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Christian Stuani.

Honorowane trafienie na rzecz gospodarzy zapisał na swoje konto w doliczonym czasie gry Tomas Pina.
Podopieczni Abelardo zajmują obecnie 15. miejsce w tabeli La Liga, z kolei zawodnicy prowadzeni przez Pablo Machina plasują się na 8. pozycji.