Girona przegrała kolejny mecz i spadła z La Liga

Natursports/Shutterstock
Deportivo Alaves Vitoria pokonało u siebie Girona FC 2:1 (1:0) w najważniejszym wieczornym sobotnim meczu 38. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de Mendizorroza prowadzenie gospodarzom zapewnił pięć minut przed przerwą Mubarak Wakaso. Ghańczyk efektownie przymierzył z dystansu i piłka wpadła do siatki pod poprzeczką.
Siedem minut przed końcem podwyższył mocnym uderzeniem z pola karnego Argentyńczyk Jonathan Calleri. Goście odpowiedzieli jeszcze trafieniem Portu, ale na więcej nie było już ich stać.
Zespół z Katalonii po trzeciej porażce z rzędu pozostał w strefie spadkowej i rozpocznie nowy sezon w Segunda Division, tak jak zdegradowane wcześniej Rayo Vallecano oraz SD Huesca.
Drużyna z Kraju Basków natomiast dzięki trzynastej wygranej w sezonie awansowała na dziesiąte miejsce w klasyfikacji.