Girona wygrała w derbach Katalonii

imagestockdesign / shutterstock.com
Girona CF pokonała na wyjeździe Espanyol Barcelona 3:1 (2:0) w niedzielnym meczu 13. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na RCDE Stadium dwa gole dla przyjezdnych strzelił Christian Stuani. Reprezentant Urugwaju już w 4. minucie po dośrodkowaniu Carlesa Planasa uderzeniem głową pokonał golkipera rywali. Dwie minuty później Stuani także strzałem głową zdołał umieścić futbolówkę w siatce.
W 74. minucie bramkę kontaktową zdobyli gospodarze, a jej autorem był Borja Iglesias. Kwadrans później to goście przypieczętowali swoje zwycięstwo za sprawą trafienia Seydou Doumbii, który popisał się skutecznym uderzeniem z bliskiej odległości.
Podopieczni Rubiego mają na koncie 21 punktów i zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli. Zespół prowadzony przez Eusebio Sacristana z dorobkiem 20 "oczek" plasuje się na siódmej pozycji.
Kamil Kaczmarek25 Nov 2018 · 21:21