GKS Katowice wygrał w Opolu z Odrą

MacQtosh, wikipedia
Piłkarze GKS-u Katowice pokonali na wyjeździe Odrę Opole 2:1 (1:1) w niedzielnym meczu 23. kolejki Nice 1. ligi.
W Opolu prowadzenie pierwsi objęli gospodarze. W 35. minucie Rafał Brusiło uderzał z dystansu, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Do bramki zdołał ją jednak wbić Jakub Habusta.
Przyjezdni doprowadzili do wyrównania cztery minuty później za sprawą trafienia Mateusza Kamińskiego. Wówczas zawodnik wykorzystał dośrodkowanie Adriana Błąda i uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki.
Wynik spotkania na 2:1 dla katowiczan ustalił w 76. minucie Adrian Błąd. 26-letni pomocnik popisał się skuteczną, indywidualną akcją, którą zakończył mocnym strzałem na bramkę Odry.
Podopieczni Mirosława Smyły zajmują obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli i mają na koncie 35 punktów. Zespół prowadzony przez Jacka Paszulewicza z dorobkiem 34 "oczek" plasuje się na piątej pozycji.