GKS Tychy nie dał szans Miedzi Legnica

Tomaszek tomaszek, wikipedia
GKS Tychy pokonał przed własną publicznością Miedź Legnica 4:1 (1:0) w meczu 14. kolejki Fortuna 1. ligi.
Gospodarze objęli prowadzenie dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 42. minucie golkipera rywali strzałem z rzutu wolnego pokonał Wojciech Szumilas.
Po zmianie stron na boisku dominowali tyszanie. Najpierw w 54. minucie z rzutu karnego do siatki rywali trafił Łukasz Grzeszczyk, a niespełna dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się Dominik Połap. W 63. minucie czwartą bramkę dla GKS-u zdobył Mateusz Piątkowski, a przy jego trafieniu asystował Grzeszczyk.
Jedynego gola dla przyjezdnych strzelił z kolei Dawid Kort, który skutecznie uderzał z dystansu.
Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mają na koncie 20 punktów i zajmują 10. miejsce w ligowej tabeli. Zespół prowadzony przez Dominika Nowaka z dorobkiem 23 "oczek" plasuje się na 6. pozycji.