Gładkie zwycięstwo AC Milanu. "Rossoneri" wyprzedzili Napoli w ligowej tabeli [WIDEO]

AC Milan bez większych problemów pokonał Salernitanę. Podopieczni Stefano Piolego wygrali 2:0.
"Rossoneri" błyskawicznie objęli prowadzenie w tym meczu. Już w 5. minucie Rafael Leao urwał się na skrzydle, podał do Francka Kessiego, a ten niezbyt mocnym, ale za to precyzyjnym strzałem zdobył bramkę.
W 18. minucie było już 2:0 dla gospodarzy z Mediolanu. W polu karnym Salernitary odnalazł się Alexis Saelemaekers, który lewą nogą pokonał Vida Beleca.
Skrzydłowy zadedykował bramkę Simonowi Kjaerowi. Duńczyk w ostatnim meczu doznał kontuzji kolana, musiał poddać się operacji i już nie zagra w tym sezonie.
Milan przeważał, tworzył kolejne sytuacje, jednak nie zdołał zdobyć kolejnych bramek. Zwycięstwo pozwoliło "Rossonerim" wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli. Napoli może odzyskać fotel lidera, jeśli dziś wygra z Atalantą.
Adam Kłos04 Dec 2021 · 16:52