Glik i Zieliński strzelili po golu, ale ich zespoły pożegnały się z Ligą Mistrzów. Liverpool zmiażdżył mistrza Rosji

Vlad1988/Shutterstock
Za nami ostatnie mecze fazy grupowej w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Piotr Zieliński i Kamil Glik strzelili po bramce, ale ich zespoły odpadły z dalszej rywalizacji.
Pełną relację z dzisiejszych spotkań możecie przeczytać TUTAJ.
Joergensen 33, St. Juste 90+1 - Zieliński 2
Goście bardzo szybko objęli prowadzenie za sprawą Piotra Zielińskiego. Polak wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali, umieszczając piłkę w siatce po bardzo silnym uderzeniu z bliskiej odległości.
Gospodarze wyrównali trochę ponad pół godziny później. Bramkę dla holenderskiej ekipy po uderzeniu głową zdobył Joergensen. W doliczonym czasie gry losy spotkania rozstrzygnął St. Juste.
Bernard 26, Ismaily 32 - Aguero 90+2
Walczący w korespondencyjnym pojedynku o awans do dalszej fazy Ligi Mistrzów Ukraińcy objęli prowadzenie w 26 minucie po przepięknym, technicznym strzale Bernarda z narożnika pola karnego. Sześć minut później było już 2:0. Gola strzelił Ismaily, który minął wychodzącego z bramki golkipera "The Citizens" i umieścił piłkę w pustej bramce. W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla gości zdobył Sergio Aguero, który wykorzystał rzut karny.
Mayoral 8, Ronaldo 12, Vazquez 81 - Aubameyang 43, 49
"Królewscy" wyszli na prowadzenie już w ósmej minucie, kiedy to Borja Mayoral wykorzystał sytuację sam na sam z Burkim, przerzucając nad nim piłkę. Za moment było 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, który nie dał szans golkiperowi BVB pięknym strzałem z linii pola karnego. Na początku drugiej połowy Gabończyk po raz drugi trafił do siatki rywali. Napastnik otrzymał piłkę w polu karnym, jego pierwszy strzał wybił nogami przed siebie Keylor Navas, ale wobec dobitki był już bezradny. W 81 minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Lucas Vazquez, który pokonał Burkiego technicznym strzałem koło słupka z linii pola karnego.
Coutinho 4, 15, 50; Firmino 19; Mane 47, 76; Salah 86
"The Reds" rozbili mistrza Rosji po trzech golach Coutinho, dwóch trafieniach Mane i jednym Firmino oraz Salaha, pewnie awansując do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.
Aboubakar 9, 33; Brahimi 45; Telles 65, Tiquinho 88 - Glik 61, Falcao 78
Mistrz Francji i półfinalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów w niechlubny sposób pożegnał z tegoroczną Champions League, wysoko przegrywając na koniec z portugalską ekipą i kończąc rywalizację w grupie z dorobkiem raptem dwóch punktów. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Kamil Glik, który w 61 minucie pewnie wykorzystał jedenastkę.