Gol Adama Buksy w MLS! Polak efektownie podciął piłkę na bramkarzem [WIDEO]

Adam Buksa wpisał się na listę strzelców w meczu DC United - New England Revolution w lidze MLS. Drużyna Polaka wygrała na wyjeździe 2:0 (2:0).
Spotkanie w Waszyngtonie dostarczyło dużych emocji. Inicjatywę mieli piłkarze New England Revolution, którzy od początku naciskali na przeciwników. Ich wysiłki przez długi czas nie dawały jednak żadnego efektu. W pierwszej połowie goście oddali 8 strzałów, ale piłka nie znalazła drogi do bramki.
Po przerwie sytuacja wyglądała podobnie. Gracze DC United dzielnie odpierali kolejne ataki rywali. W 79. minucie przy stanie 0:0 na boisku pojawił się Adam Buksa. Po wejściu Polaka na murawę goście wreszcie dopięli swego.
Najpierw worek z bramkami otworzył Gustavo Bou. Argentyńczyk był niepilnowany w polu karnym i uderzył obok bramkarza. W 90. minucie dał o sobie znać Buksa. Polak ruszył do kontry, którą wykończył ze stoickimi spokojem. Efektownie podciął piłkę nad golkiperem rywali.
Dla Buksy był to trzeci gol w barwach New England Revolution. 24-latek rozegrał dla klubu do tej pory 15 spotkań.
Daniel Makarewicz28 Sep 2020 · 07:16