SSC Napoli. Gol Arkadiusza Milika w meczu Serie A! Wyjazdowa wygrana Napoli [WIDEO]

Gol Arkadiusza Milika w meczu Serie A! Wyjazdowa wygrana Napoli [WIDEO]
Arkadiusz Milik zdobył kolejną bramkę w rozgrywkach Serie A. Napastnik wpisał się na listę strzelców w wyjazdowym meczu z Hellasem Werona. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Napoli.
Kluby Serie A wróciły do rywalizacji po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Obecnie we Włoszech rozgrywana jest 27. ligowa kolejka. W starciu Hellasu Werona z Napoli górą była drużyna gości.
Od pierwszej minuty w tym spotkaniu wystąpiło dwóch Polaków. To Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Ten drugi zdołał wpisać się na listę strzelców.
Milik do siatki rywali trafił w 38. minucie. Wówczas napastnik wyskoczył najwyżej w polu karnym do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego. Polak znakomicie złożył się do strzału i precyzyjnym uderzeniem głową pokonał golkipera gospodarzy.
Dla Milika to 10. gol w tym sezonie Serie A. 26-latek ten rezultat osiągnął w 17 spotkaniach.
Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Jeszcze przed przerwą mógł wyrównać Veloso. Piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.
Po przerwie Hellas kontynuował natarcie. W 61. minucie piłkę do bramki Napoli wpakował Faraoni. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Po chwili system VAR anulował gola. Sędziowie dopatrzyli się zagrania ręką we wcześniejszej fazie akcji.
Wynik spotkania w 90. minucie ustalił Lozano, który po rzucie rożnym z bliska dopełnił formalności.
Arkadiusz Milik przebywał na boisku do 72. minuty. Polak został zmieniony przez Mertensa. Z kolei na 6 minut przed końcem na murawie pojawił się Mariusz Stępiński.
Napoli dzięki wygranej na swoim koncie ma 42 punkty i zajmuje 6. pozycję w tabeli Serie A.
Daniel Makarewicz23 Jun 2020 · 20:12