Gol dla Realu Madryt powinien zostać anulowany? Były hiszpański sędzia wskazał na błąd arbitra [WIDEO]

We wtorkowy wieczór Real Madryt zremisował 1:1 z Chelsea w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Były hiszpański sędzia, Juan Andujar Oliver, uważa, że gol dla "Królewskich" nie powinien zostać uznany.
Początek spotkania w stolicy Hiszpanii należał do "The Blues". To goście dominowali w pierwszych 30 minutach i przez pewien czas prowadzili na terenie rywali.
W 29. minucie mistrzowie Hiszpanii doprowadzili jednak do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Casemiro zgrał piłkę do Edera Militao, ten przedłużył ją do Karima Benzemy, a Francuz pokonał Edouarda Mendy'ego.
Czy bramka słusznie została uznana? Wątpliwości co do tego ma Juan Andujar Oliver. To były hiszpański sędzia, który obecnie ocenia kontrowersje w "Radio Marca".
- Casemiro faulował w tej sytuacji Cesara Azpilicuetę. Wszystko działo się jeszcze zanim Eder Militao dograł do Karima Benzemy, który zdobył bramkę - ocenił Oliver.
Innego zdania był prowadzący spotkanie Holender Danny Makkelie, który uznał gola. Sytuacja nie została także skorygowana przez system VAR. Zdania kibiców są natomiast podzielone.
"Marca" uruchomiła ankietę, w której pyta, czy w tej sytuacji powinien zostać odgwizdany faul. Z twierdzenie Olivera zgadza się jedynie 34% osób. Kolejne 19% uważa, że przewinienie mogłoby zostać odgwizdane, jeżeli byłby to mecz ligi hiszpańskiej.
Maciej Pietrasik28 Apr 2021 · 08:59
Źródło: Marca