Gol Edina Džeko nie wystarczył. AS Roma przegrała z Atalantą

cristiano barni/Shutterstock
Atalanta BC pokonała przed własną publicznością AS Romę 2:1 (0:1) w sobotnim meczu 24. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Przyjezdni objęli prowadzenie na Stadio Atleti Azzurri d'Italia w 45. minucie. Wówczas Edin Dżeko przyjął futbolówkę na skraju pola karnego i strzałem z bliskiej odległości umieścił ją w siatce.
W 51. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Berat Djimsiti zagrał do Jose Palomino, a ten uderzeniem głową pokonał golkipera rywali. W 60. minucie bramkę na wagę zwycięstwa zespołu z Lombardii zdobył Mario Pasalic, a przy jego trafieniu asystował Robin Gosens.
Drużyna z Bergamo zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli Serie A i mają na koncie 45 punktów. Ekipa "Giallorossich" z dorobkiem 39 "oczek" plasuje się na 5. pozycji.