Ibrakadabra wyczarował awans! Gol i asysta dają PSG ćwierćfinał LM! [VIDEO]

Zlatan Ibrahimović bohaterem Paryża. Asysta Szweda przy pierwszej bramce i gol na 2:1 pozwoliły PSG pokonać Chelsea w Londynie i awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Pierwsza połowa przyniosła wiele emocji oraz ofensywnych akcji pod jedną i drugą bramką. Najpierw niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym drużyny z Paryża, kiedy piłkę uderzał Diego Costa, a dobrą interwencją popisał się Kevin Trapp. W odpowiedzi dwie minuty później z ostrego kąta strzelał Angel di Maria, a bronił Thibaut Courtois.

Na pierwszą bramkę w spotkaniu nie musieliśmy długo czekać. W 16 minucie Thiago Motta uruchomił na prawym skrzydle Zlatana Ibrahimovicia, a płaskie dośrodkowanie Szweda wykorzystał Adrien Rabiot, pakując piłkę do bramki z najbliższej odległości.

Bardzo szybko, bo jedenaście minut później, do wyrównania doprowadzili "The Blues". W polu karnym futbolówkę od Williana dostał Diego Costa. Brazylijczyk minął Thiago Silvę i precyzyjnym strzałem pokonał golkipera PSG.

W następnych minutach pierwszej odsłony gra się znacznie wyrównała i brakowało już klarownych sytuacji podbramkowych. Na przerwę oba zespoły schodziły z remisem 1-1.

O ile w pierwszej odsłonie niemal od razu nie mogliśmy narzekać na brak emocji, o tyle w pierwszych minutach drugiej połowy nie widzieliśmy zbyt wielu okazji do zdobycia bramki, zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Dopiero w 65 minucie przed szansą stanął Willian, ale jego uderzenie obronił Kevin Trapp, podobnie jak dobitkę Edena Hazarda.

W 67 minucie rywalizację o to, kto zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, można było uznać za zakończoną. Płaskie dośrodkowanie Angela di Marii wykorzystał Zlatan Ibrahimović. Gol Szweda przekreślał już niemal na pewno marzenia "The Blues" o awansie - w tym momencie angielski klub potrzebował trzech bramek, by grać dalej.

Od tego momentu emocje w spotkaniu wyraźnie opadły. Mistrzowie Francji byli pewni awansu i kontrolowali przebieg spotkania. Do końca nie padły już żadne bramki i to PSG mogło cieszyć się z awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.