Gol i cudowna asysta Grzegorza Krychowiaka! Świetny mecz Polaka w lidze rosyjskiej. "Matko jedyna!" [WIDEO]

Anatoliy Medved / Sipa / PressFocus
Grzegorz Krychowiak rozkręca się w barwach Krasnodaru. W niedzielnym meczu z Soczi reprezentant Polski zaliczył znakomitą asystę, a później trafił do siatki z rzutu karnego.
W letnim okienku transferowym Grzegorz Krychowiak dość niespodziewanie zmienił barwy klubowe. W Krasnodarze nie miał dobrego początku. Przed dwoma tygodniami już po 30. minutach wyleciał z boiska z czerwoną kartką.
Z tego względu w poprzedniej kolejce Polak nie mógł znaleźć się w składzie. W ten weekend wrócił jednak do wyjściowej jedenastki na domowy mecz z Soczi.
Krasnodar wyszedł na prowadzenie już w trzeciej minucie za sprawą Eduarda Spertsyana. Nieco ponad kwadrans później do siatki trafił natomiast Remy Cabella.
Przy tym golu znakomitą asystę zaliczył Grzegorz Krychowiak. Polak był na własnej połowie, ale posłał świetne, kilkudziesięciometrowe podanie do partnera z drużyny.
Jeszcze w pierwszej połowie sytuacja gospodarzy nieco się skomplikowała po czerwonej kartce dla Urosa Spajicia. Piłkarze z Soczi nie byli jednak w stanie zagrozić grającym w dziesiątkę rywalom.
W drugiej części spotkania o wyniku praktycznie przesądził za to Krychowiak. Tym razem Polak wpisał się na listę strzelców, wykorzystując rzut karny.
W końcówce gospodarze musieli radzić sobie w dziewiątkę, bo z boiska wyleciał jeszcze Aleksandr Czernikow. Wynikm już się nie zmienił. Krasnodar wygrał 3:0 i awansował na czwarte miejsce w tabeli, wyprzedzając dzisiejszego rywala.
Maciej Pietrasik26 Sep 2021 · 19:42