Gol Kamila Grosickiego, kolejne zwycięstwo Pogoni Szczecin! "Portowcy" pokonali Termalikę

Marta Badowska/Pressfocus
Pogoń Szczecin zanotowała zwycięstwo w 17. kolejce Ekstraklasy. Podopieczni Kosty Runjaicia wygrali 3:1 z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.
"Portowcy" otworzyli wynik meczu w 13. minucie. Drugiego gola w tym sezonie ligowym strzelił Kamil Grosicki. Sędziowie długo analizowali tę sytuację, dopatrując się ewentualnego spalonego. Ostatecznie bramka została uznana.
W 24. minucie Pogoń prowadziła już 2:0. Kacper Kozłowski asystował Jakubowi Bartkowskiemu, który trafił do siatki.
Gospodarze z Niecieczy nie zamierzali jednak się poddawać. Bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Piotr Wlazło.
Po przerwie goście ze Szczecina zdobyli trzecią bramkę. Rzut karny wykorzystał Sebastian Kowalczyk.
Więcej trafień już w tym spotkaniu nie oglądaliśmy. Pogoń wygrała i zrównała się punktami z liderującym Lechem Poznań, który jeszcze nie rozegrał meczu w tej kolejce. Termalica zajmuje piętnaste miejsce.
Adam Kłos04 Dec 2021 · 16:58