Gol Karola Świderskiego w eliminacjach Ligi Europy. Jego drużyna odpadła z rozgrywek

Dziurek / Shutterstock.com
PAOK Saloniki wygrał u siebie ze Slovanem Bratysława 3:2 (0:1) w rewanżowym meczu ostatniej rundy eliminacji Ligi Europy.
Na Stadio Toumbas zawody z perspektywy ławki rezerwowych rozpoczął Karol Świderski. Napastnik reprezentacji Polski tuż po zmianie stron zastąpił Dimitrisa Pelkasa i niespełna pięć minut później uderzeniem pod poprzeczkę z pola karnego dał prowadzenie mistrzom Grecji. Minutę wcześniej wyrównał z bliska Dimitris Limnios.
Siedem minut przed przerwą pierwszego gola dla gości zdobył kapitalnym uderzeniem z dystansu Czech Jurij Medvedev, natomiast jedenaście minut po trafieniu Świderskiego celnie przymierzył Argentyńczyk Vernon De Marco, a trzy minuty przed końcem wynik ustalił Dimitris Giannoulis.
Mimo porażki w greckiej części Macedonii zespół ze Słowacji obronił zaliczkę z pierwszego spotkania, zakończonego zwycięstwem przed własną publicznością 1:0 i zagra dzięki temu w fazie grupowej.
Kamil Kaczmarek29 Aug 2019 · 21:17