Ładny gol i kapitalna asysta Lewandowskiego! Pewne zwycięstwo Bayernu! [VIDEO]

CosminIftode/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał na wyjeździe VfB Stuttgart 3:0 w ostatnim sobotnim meczu 2. kolejki niemieckiej Bundesligi. Robert Lewandowski strzelił gola i zanotował asystę.
Od początku spotkania zdecydowanie lepiej prezentował się Bayern. Podopieczni Niko Kovaca dominowali, ale nie potrafili przekuć tego na gola. Udało się to w 37. minucie. Po składnej akcji, mierzony strzał oddał Leon Goretzka, który zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Bawarczyków. Bliski podwyższenia prowadzenia był Thomas Mueller. Zawodnik, który przy otwarciu rezultatu zapisał na swoim koncie asystę, uderzył jednak z kilku metrów wysoko ponad bramką.
W drugiej połowie mistrzowie Niemiec udokumentowali swoją przewagę kolejnymi trafieniami. Robert Lewandowski w 62. minucie uderzył z szesnastu metrów tuż przy słupku, nie dając bramkarzowi szans na udaną interwencję.
W 76. minucie do bramki rywali trafił Thomas Mueller. Kapitalną asystę przy tym golu zaliczył Robert Lewandowski.
Po tej wygranej Bayern jest liderem z kompletem sześciu punktów w następnej kolejce zagra u siebie z Bayerem 04 Leverkusen.
Natomiast podopieczni Tayfuna Korkuta doznali drugiej porażki i bez punktu zamykają ligową tabelę. Ich kolejnym przeciwnikiem będzie a wyjeździe SC Freiburg.
Daniel Makarewicz01 Sep 2018 · 19:53
Źródło: własne/asinfo