Gol Roberta Lewandowskiego nie wystarczył. Tylko remis Bayernu z Herthą

alphaspirit / shutterstock
Bayern Monachium zremisował 2:2 na wyjeździe z Herthą Berlin w siódmej kolejce Bundesligi. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.
Mistrzowie Niemiec prowadzenie objęli w dziesiątej minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Jerome Boatenga w pole karne, piłkę głową do siatki skierował Mats Hummels.
Na początku drugiej połowy mieliśmy już 2:0. Robert Lewandowski wygrał walkę powietrzną z defensorem rywali, znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem i wpakował piłkę do bramki.
To ósmy gol reprezentanta Polski w siódmym występie w lidze niemieckiej. Łącznie w tym sezonie to dwunaste trafienie naszego napastnika.
Gdy wydawało się, że goście pewnie zmierzają po zwycięstwo, gracze z Berlina bardzo szybko doprowadzili do wyrównania. Najpierw na listę strzelców wpisał się były legionista, Ondrej Duda, a chwilę później na 2:2 strzelił Salomon Kalou.
Bawarczycy po siedmiu kolejkach mają czternaście punktów na koncie i zajmują drugie miejsce w Bundeslidze. Hertha z kolei z dziewięcioma "oczkami" plasuje się na dziesiątej pozycji.