Błyskawiczny gol Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium pewnie sięgnął po kolejną wygraną [WIDEO]

Błyskawiczny gol Roberta Lewandowskiego. Bayern pewnie sięgnął po kolejną wygraną [WIDEO]
Ververidis Vasilis / shutterstock.com
Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę w tym sezonie Bundesligi. Tym razem napastnik Bayernu wpisał się na listę strzelców w wyjazdowym meczu z FC Koeln. Drużyna Polaka wygrała 4:1.
Dzisiejsze starcie Lewandowski zaczął w pierwszej jedenastce "Die Roten". Polak od samego początku był aktywny pod bramką przeciwnika, starając się otworzyć wynik spotkania.
Wysiłki "Lewego" przyniosły skutek już w 3. minucie gry. Wówczas 31-latek otrzymał podanie w polu karnym od Thomasa Muellera i pewnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Timo Horna.
Dla Lewandowskiego to 23. trafienie w tym sezonie Bundesligi. Napastnik przewodzi klasyfikacji strzelców, wyprzedzając Timo Wernera. Zawodnik RB Lipsk ma na koncie 20 goli.
W 5. minucie gry Bayern podwyższył prowadzenie. Do siatki rywali trafił Coman, a swój udział w tej akcji miał także Lewandowski. Po upływie kolejnych siedmiu minut było już 0:3 - tym razem na listę strzelców wpisał się Gnabry. 24-latek znów błysnął w 66. minucie, gdy efektownie przymierzył tuż przy słupku.
Dwadzieścia minut przed końcem rozmiary przegranej miejscowych zmniejszył jedynie Mark Uth, który wykończył z bliska zagranie w pole karne rezerwowego Floriana Kainza.
Zespół z Kolonii doznał w ten sposób dwunastej porażki w sezonie i pozostał na czternastej lokacie w tabeli. Ekipa z Bawarii natomiast po czternastym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach odzyskała pozycję lidera i wyprzedza o punkt drugi RB Lipsk.
Daniel Makarewicz16 Feb 2020 · 15:34