Gol Rybusa w lidze rosyjskiej

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Tierek Grozny pokonał na własnym stadionie FK Ufa 4:1 w spotkaniu dziewiątej kolejki ligi rosyjskiej. Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił Maciej Rybus.

Pierwszego gola drużyna prowadzona przez Raszida Rahimowa zdobyła w dziesiątej minucie gry. Rzut karny wykorzystał wtedy Mauricio. Ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców w 36. minucie spotkania, a asystę zaliczył Fyodor Kudryashov. Goście w 69. minucie meczu zdołali strzelić bramkę kontaktową. Jedenastkę poprawnie wykonał Sylvester Igboun.

Później dwa gole strzelili zawodnicy wprowadzeni na boisko z ławki rezerwowych. Najpierw bramkarza rywali pokonał były gracz Lecha Poznań, Zaur Sadajew, a wynik meczu na 4:1 ustalił Maciej Rybus w 81. minucie gry. Polak dziesięć minut wcześniej zmienił Igora Lebedenkę. Dla reprezentanta "Biało-Czerwonych" było to drugie trafienie w tym sezonie.

Dzięki wygranej Tierek awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. FK Ufa ma na swoim koncie pięć punktów i jest na przedostatniej pozycji w lidze.

Dzisiaj odbędzie się jeszcze jedno spotkanie w Priemjer Lidze. Kubań Krasnodar zmierzy się u siebie ze Spartakiem Moskwa.