Gol Rybusa w zremisowanym spotkaniu Tereka

MediaPictures.pl/Shutterstock
Kubań Krasnodar zremisował na własnym stadionie z Terekiem Grozny 2:2 (2:0) w ramach 16. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi. Jedną z bramek dla zespołu gości zdobył Maciej Rybus.

Lepiej ten pojedynek rozpoczęli piłkarze gospodarzy, którzy już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się wówczas Ibrahima Balde. Po niespełna pół godzinie gry Senegalczyk podwoił swój dorobek i dał swojemu zespołowi dwubramkową przewagę.

W drugiej części spotkania goście zdołali jednak odrobić straty. W 67. minucie bramkarza miejscowych pokonał Rizwan Ucyjew, a chwilę później do wyrównania doprowadził Maciej Rybus. Dla polskiego skrzydłowego było to trzecie trafienie w tym sezonie.

Warto odnotować, że przyjezdni grali przez całą drugą połowę w osłabieniu. Bowiem kilka minut przed przerwą drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Igor Lebiedienko.

Terek ma obecnie na swoim koncie 24 punkty, z kolei Kubań wywalczył do tej pory 14 "oczek".