Gol Szymona Żurkowskiego w szalonym meczu! Sześć bramek, zmarnowany karny i wielkie emocje w Rzymie [WIDEO]

Szymon Żurkowski strzelił trzeciego gola w tym sezonie. Tym razem Polak pokonał bramkarza Lazio. Jak się okazało, był to dopiero początek emocji w stolicy Włoch. Ostatecznie padł remis 3:3.
Empoli znakomicie rozpoczęło dzisiejsze spotkanie. Wynik meczu rozgrywanego na Stadio Olimpico otworzył Nedim Bejrami, wykorzystując rzut karny.
W 8. minucie Żurkowski podwyższył prowadzenie. Pomocnik odnalazł się w polu karnym i nie dał szans Thomasowi Strakoshy na udaną interwencję.
Żurkowski w tym sezonie znajduje się w doskonałej formie. W osiemnastym spotkaniu ligowym zdobył trzecią bramkę.
Wcześniej Polak wpisał się na listę strzelców w spotkaniach z Sassuolo i Genoą. Do tego 24-latek zaliczył w tym sezonie dwie asysty w Serie A.
To vył jednak dopiero początek wielkich emocji, jakich w czwartkowe popołudnie byliśmy świadkami na Stadio Olimpico. Jeszcze w pierwszej połowie bramkę kontaktową dla Lazio zdobył Ciro Immobile.
Po przerwie bramkarza Empoli pokonał Sergej Milinković-Savić. To nie podłamało jednak gości. W 76. minucie prowadzenie dał im Federico Di Francesco.
To wcale nie był koniec emocji. Najpierw do siatki trafił Patric, ale to trafienie anulowano ze względu na zagranie ręką. Później rzutu karnego nie wykorzystał Immobile.
Podopieczni Maurizio Sarriego do samego końca walczyli o to, aby zdobyć choćby punkt. Ostatecznie dopięli swego w 93. minucie, gdy dublet skompletował Milinković-Savić.
Adam Kłos06 Jan 2022 · 14:50