Gol Teodorczyka! Genk lepszy od Anderlechtu

rsca.be
Anderlecht Bruksela uległ przed własną publicznością KRC Genk 1:2 (0:2) w spotkaniu 10. kolejki grupy mistrzowskiej Jupiler Pro League.
Na Stade Constant Vanden Stock w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Łukasz Teodorczyk. Napastnik reprezentacji Polski osiem minut po przerwie uzyskał kontaktowe trafienie. Była to jego piętnasta bramka w tym sezonie.
Wcześniej gole dla przyjezdnych strzelili w niespełna trzy minuty Dries Wouters oraz Leandro Trossard. Zespół z Limburgii po drugiej wygranej z rzędu zakończy sezon na piątej lokacie i zagra jeszcze w barażu o udział w eliminacjach Ligi Europy.
"Fiołki" po trzeciej z rzędu porażce ostatecznie uplasowały się na trzeciej pozycji. Stołeczna drużyna, podobnie jak czwarty KAA Gent, wystąpi w kwalifikacjach przyszłej edycji Ligi Europy.
Mistrzowski tytuł zapewnił sobie już wcześniej Club Brugge, który zagra w fazie grupowej przyszłej edycji Ligi Mistrzów. W kwalifikacjach najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek Starego Kontynentu zagra natomiast drugi na finiszu sezonu Standard Liege.