Gol Waldemara Soboty i zwycięstwo FC St. Pauli

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
FC St. Pauli pokonało u siebie VfL Osnabruck 3:1 (2:0) w niedzielnym meczu 24. kolejki rozgrywek niemieckiej 2. Bundesligi.
Na Millerntor-Stadion w Hamburgu w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Waldemar Sobota. Dziesięć minut przed przerwą pomocnik reprezentacji Polski przymierzył celnie zza linii pola karnego, podwyższając prowadzenie miejscowych.
Dwanaście minut wcześniej do siatki rywali trafił Holender Henk Veerman, a trzy minuty po zmianie stron gości pogrążył jeszcze Grek Dimitrios Diamantakos. Niespełna kwadrans przed końcem rozmiary przegranej zmniejszył jedynie Bashkim Ajdini.
Zespół z portowego miasta po siódmym zwycięstwie w sezonie awansował na dziesiąte miejsce w tabeli. Na czele stawki jest Arminia Bielefeld.