Gold Cup 2017: Kostaryka i USA zagrają w półfinale

Ryan Knapp, wikipedia
Kostaryka wygrała z Panamą 1:0, a Stany Zjednoczone pokonały Salwador 2:0 w pierwszych meczach ćwierćfinałowych Gold Cup 2017.
Oba spotkania rozegrano na Lincoln Financial Field w Filadelfii. W pierwszym z nich o awansie Kostaryki do półfinału zdecydowała akcja niespełna kwadrans przed końcem, kiedy to niefortunnie piłkę skierował do własnej bramki Anibal Godoy.
Później kolejne zwycięstwo w turnieju odnieśli gospodarze imprezy. Amerykanie gole strzelili w końcówce pierwszej połowy. Najpierw celnie przymierzył Omar Gonzalez, a tuż przed przerwą podwyższył Eric Lichaj.
W czwartek Kanada zmierzy się z Jamajką, natomiast Meksyk z Hondurasem. Oba mecze zaplanowano na University of Phoenix Stadium w Glendale.