Gole numer 100 i 101 oraz rekordy Lewego

Kostas Koutsaftikis/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał dzisiaj Mainz 3:0. Dwie bramki w spotkaniu strzelił Robert Lewandowski. Były to jego gole numer 100 i 101 w Bundeslidze.

Jubileuszowe, setne trafienie Polak zaliczył w 51 minucie pojedynku. Drugi raz do siatki rywala trafił 12 minut później. To 6 i 7 gol Lewandowskiego na przestrzeni dwóch meczów. Polski napastnik został pierwszym piłkarzem w Bundeslidze od początku wieku, który jest autorem siedmiu goli z rzędu dla jednej drużyny.

Lewandowski stał się także najszybszym cudzoziemcem, który osiągnął liczbę stu bramek w lidze niemieckiej. W dziejach Bundesligi 50 piłkarzy strzeliło 100 i więcej goli w lidze i tylko 5 z nich nie jest Niemcami. Robert jest ponadto szóstym zawodnikiem, który przekroczył barierę 100 trafień w Bundeslidze w tym wieku.