Góralski i Świerczok zagrali w Lidze Europy. Łudogorec bez zwycięstwa

Dziurek / shutterstock.com
AEK Larnaca zremisował u siebie z Łudogorcem 1945 Razgrad 1:1 (1:1) w meczu trzeciej kolejki grupy A rozgrywek Ligi Europy.
Na gościnnym Neo GSP Stadium w Nikozji spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczęli Jacek Góralski oraz Jakub Świerczok. Pomocnik reprezentacji Polski siedemnaście minut po przerwie zastąpił Gustavo Campanharo, natomiast były napastnik Zagłębia Lubin sześć minut przed końcem zmienił Rumuna Claudiu Keseru.
Prowadzenie mistrzom Bułgarii zapewnił po siedmiu minutach gry Holender Jody Lukoki. Dwadzieścia minut przed przerwą wyrównał z rzutu karnego Hiszpan Jorge Larena. Obie drużyny zdobyły w ten sposób pierwsze punkty w tej edycji Ligi Europy.
Na prowadzeniu w tabeli tej grupy umocnił się FC Zurych. Szwajcarski zespół pokonał przed własną publicznością Bayer 04 Leverkusen 3:2 (1:1), odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. "Aptekarze" doznali pierwszej porażki i są na drugiej lokacie.