Górnik Łęczna wygrał w Chorzowie z Ruchem

ASInfo
Ruch Chorzów przegrał u siebie z Górnikiem Łęczna 1:2 w poniedziałkowym meczu 9. kolejki Nice 1. Ligi. Gospodarze prowadzili, przez całą drugą połowę grali w przewadze jednego zawodnika, ale w końcówce stracili dwie bramki.
W pierwszej połowie kibice na stadionie przy Cichej nie zobaczyli ani jednego gola. Tuż przed przerwą drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, w zespole gości otrzymał Łukasz Wiech. Gospodarze grę w przewadze wykorzystali w drugiej odsłonie. Bramka dla „Niebieskich” padała po samobójczym trafieniu Arkadiusza Kasperkiewicza.
Końcówka należała jednak do gości. W 83. minucie do remisu doprowadził Łukasz Tymiński. Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem. W drugiej minucie doliczonego czasu gry pięknym strzałem popisał się Grzegorz Bonin, trafiając w samo „okienko”. Miejscowi również skończyli mecz w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę otrzymał Bojan Marković.
Ruch, który przed sezonem został ukarany minus pięcioma punktami, zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z ujemnym jednym „oczkiem”. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Pogonią Siedlce.
Natomiast zespół z Lubelszczyzny plasuje się na 11. pozycji ze zdobytymi 11 punktami. Jego kolejnym rywalem będzie GKS Tychy.