Górnik Zabrze efektownym liderem PKO Ekstraklasy. Druga kolejna porażka Lechii Gdańsk [WIDEO]

asinfo.
Górnik Zabrze podtrzymał swój perfekcyjny bilans na starcie nowego sezonu. Podopieczni Marcina Brosza pokonali przed własną publicznością Lechię Gdańsk aż 3:0 w drugim niedzielnym meczu trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy.
Gole Jesusa Jimeneza (z rzutu karnego), Bartosza Nowaka i rezerwowego Daniela Ściślaka dały Górnikowi trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo na początku rozgrywek 2020/21.
Zabrzanie objęli prowadzenie w pierwszej połowie spotkania, kiedy sędzia zawodów wskazał na jedenasty metr po zagraniu piłki ręką w polu karnym Lechii przez Rafała Pietrzaka. Jedenastkę z ogromnym spokojem zamienił na bramkę Jimenez, dla którego było to już czwarte trafienie w tym sezonie.
Po przerwie wynik meczu podwyższył sprowadzony latem do Górnika ze Stali Mielec Bartosz Nowak. Środkowy pomocnik skorzystał z niecelnego podania Macieja Gajosa pod własną szesnastką, z dziecinną łatwością minął Mario Malocę, a następnie precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę lewą nogą zaskoczył Dusana Kuciaka.
W końcówce spotkania gospodarze zdobyli jeszcze trzeciego gola, kiedy świetnym uderzeniem z woleja popisał się rezerwowy Daniel Ściślak. Dla 20-latka była to premierowa bramka strzelona na tym poziomie rozgrywkowym.
Górnik pozostanie w fotelu lidera PKO Ekstraklasy, jeżeli Zagłębie Lubin nie pokona jutro w Bełchatowie różnicą co najmniej trzech goli Rakowa Częstochowa. Lechia Gdańsk przegrała tymczasem swój drugi ligowy mecz z rzędu i zajmuje miejsce w środku ligowej tabeli.
Wojciech_Falenta 13 Sep 2020 · 19:27