Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Górnik Zabrze. Marcin Brosz: Czekamy na debiut Szymona Żurkowskiego w pierwszej reprezentacji

Szymon Żurkowski
Źródło zdjęcia: Dziurek/Shutterstock

Trener Górnika Zabrze, Marcin Brosz, mówił o piłkarzach, którzy mają szansę wystąpić w swoich reprezentacjach, a także o prowadzeniu zespołu podczas przerwy na mecze kadry.

- Z orzełkiem na koszulce ma szansę zagrać ośmiu naszych chłopaków, meczów jest sporo, mam nadzieję, że dostarczą nam wiele pozytywnych wzruszeń i wrócą do nas zdrowi. Wierzę, że wszyscy zagrają, na pewno czekamy na debiut Szymona Żurkowskiego w pierwszej reprezentacji. To byłby dla klubu wielki zaszczyt. Przecież dwa lata temu Szymon o tej porze grał w rezerwach, mało kto o nim słyszał, nie miał jeszcze miejsca w pierwszej jedenastce I-ligowego Górnika. Nie zapominamy również o Vako Gvilii, który został powołany, do reprezentacji Gruzji - mówił.

- Z kadrą zawsze jest podobnie, zresztą przerabialiśmy to już w poprzednim sezonie, kiedy też na zgrupowania jeździło po 8-9 piłkarzy. Z jednej strony ogromny zaszczyt dla klubu, satysfakcja dla trenerów, że przygotowali piłkarzy do kadry i promocja Górnika, a z drugiej brak na treningu kilku bardzo ważnych piłkarzy. Przecież nie mam dziś na zajęciach trzech ważnych obrońców – Gryszkiewicza, Wiśniewskiego i Bochniewicza. Tego ostatniego z powodu kontuzji, ale zdrowy byłby na kadrze. A w drugiej linii brakuje Żurkowskiego i Gvilii. Ten ostatni wróci do nas najpóźniej, bo dopiero we wtorek wieczorek gra mecz eliminacji ME. Będzie najwcześniej w środę po południu, czyli dwa dni przed meczem z Cracovią. Nie muszę mówić, że to nie jest komfortowa sytuacja - stwierdził Brosz.

- Moja opinia nie ma znaczenia, skoro o przerwie wiemy od dawna. Trzeba się z tym pogodzić i jak najlepiej wykorzystać ten czas. A jest na co. Dołączyliśmy do zajęć pięciu fajnych chłopaków z drugiej drużyny, możemy więcej czasu poświęcić na zajęcia indywidualne, „podciągnąć” piłkarzy, którzy dołączyli do nas pod koniec okienka transferowego. Tego nigdy za wiele - zakończył opiekun Górnika Zabrze.

Źródło: gornikzabrze.pl
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

2
21 mar 2019 | 23:46
Komentarz usunięty
-2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Komentarz usunięty
20 mar 2019 | 19:20
+8
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Zupa życzę debiutu ;)
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})

Strzelcy {{title}} - Eliminacje Mistrzostw Europy

#
Zawodnik
Bramki(karne)
Asysty
Bramki
Asysty
Żółte kartki
Czerwone kartki
Łącznie
1
7 (0)
2
5 (0)
3
5 (1)
4
4 (0)
5
4 (1)
{{$index + 1}}
{{player.value_1}}
{{player.value_1}}
{{player.value_2}}
{{player.value_3}}
Ranking

Bukmacherzy

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS500. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.