Górnik Zabrze po dogrywce pokonał Sandecję

asinfo
Górnik Zabrze wygrał u siebie po dogrywce z Sandecją Nowy Sącz 3:2 w środowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Goście w końcówce regulaminowego czasu gry odrobili dwubramkową stratę, ale w dodatkowych 30 minutach o awansie podopiecznych Marcina Brosza przesądził Igor Angulo.
W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Roosevelta oglądali wyrównane spotkanie. Żadna z drużyn nie potrafiła sobie jednak stworzyć dogodnej sytuacji. Po przerwie znaczną przewagę osiągnęli zabrzanie. W 65. minucie udokumentowali ją zdobyciem bramki. Z rzutu wolnego dośrodkował Rafał Kurzawa, a Szymon Matuszek, strzałem głową z kilkunastu metrów umieścił piłkę w bramce tuż obok słupka.
Na kwadrans przed końcem 14-krotni mistrzowie Polski podwyższyli wynik. Dani Suarez, świetnie przejął piłkę na połowie rywali, podał do Angulo, który precyzyjnym strzałem prawą nogą trafił do siatki.
Końcówka należało do gości. Najpierw po dośrodkowaniu Dudzica z prawej strony, gola głową strzelił dla gości wprowadzony Aleksandyr Kolew. W ostatniej minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych, po faulu Michała Koja na Bartłomieju Dudzicu. Tomasz Loska obronił strzał Kolewa, ale potem niefortunnie wślizgiem interweniował Erik Grendel, chcąc powstrzymać przeciwnika przed dobitką, i wpakował futbolówkę do własnej bramki.
W dogrywce piękną akcję przeprowadzili gospodarze. Podanie w pole karne do Marcina Urynowicza, który idealnie zgrał piłkę do Angulo, a Hiszpan precyzyjnie lewą nogą pokonał golkipera gości. W 1/4 finału Górnik zagra ze zwycięzcą meczu Chojniczanka Chojnice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 25 października i 29 listopada.