Grad goli i... niespodzianka! Arka zdobyła Superpuchar Polski! [VIDEO]

Dziurek / shutterstock.com
Legia Warszawa przegrała przed własną publicznością z Arką Gdynia 2:3 (2:3) w meczu o Superpuchar Polski.
Na obiekcie przy Łazienkowskiej rozpoczęło się po myśli stołecznej drużyny, bowiem już w drugiej minucie Marko Vesović zagrał płasko w polu karnym i Andrij Bogdanow niefortunną interwencją skierował piłkę do własnej bramki.
Po niespełna dwudziestu minutach gry zespół z Trójmiasta skutecznie odpowiedział, po tym jak Adam Marciniak dośrodkował w pole karne, gdzie efektownym wolejem popisał się Gruzin Luka Zarandia.
Kwadrans przed przerwą Chris Philipps zdecydował się na soczyste uderzenie z dystansu i Pavels Steinbors musiał znów wyjmować futbolówkę z siatki. Osiem minut później kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył Andrij Bogdanow i Arkadiusz Malarz także po raz drugi tego dnia był bezradny.
Na tym jednak goście nie poprzestali. W doliczonym czasie gry Michał Janota wykorzystał dośrodkowanie Damiana Zbozienia i precyzyjnym uderzeniem przy słupku zdobył trzecią bramkę dla gdynian.
Po zmianie stron podopieczni Deana Klafurica dążyli do wyrównania, ale bezskutecznie. Arka obroniła korzystny wynik i po raz drugi z rzędu, a zarazem drugi w historii wywalczyła w stolicy Superpuchar Polski.
Kamil Kaczmarek14 Jul 2018 · 22:02