Grad goli i wygrana Sevilli z Villarreal

W drugim niedzielnym spotkaniu 29. kolejki hiszpańskiej Primera Division padło aż sześć goli, bowiem Sevilla pokonała Villarreal 4:2. W składzie gospodarzy nie zagrał wciąż kontuzjowany Grzegorz Krychowiak.

Spotkanie to zaczęło się dobrze dla podopiecznych Unaia Emery'ego, bowiem w 23. minucie wynik otworzył Vicente Iborra. Goście do wyrównania doprowadzili kilka minut później, kiedy akcję Rukaviny wykończył Cedric Iborra, który po chwili ustrzelił dublet.

Sporego pecha miał zawodnik przyjezdnych, Victor Ruiz, który źle przeciął dośrodkowanie, wślizgiem kierując w 51. minucie piłkę do własnej siatki. Niedługo później efektownym uderzeniem z dystansu popisał się Jevhen Konopljanka.

Wynik na 4:2 ustalił Jose Antonio Reyes, dobijając futbolówkę po wcześniejszym strzale Kevina Gameiro.

Obecnie Sevilla zajmuje piąte miejsce w tabeli, natomiast jej dzisiejszy rywal jest o lokatę wyżej i ma o pięć punktów więcej.