Grad goli w Bremie. Bayer rozbił Werder

CosminIftode / shutterstock.com
Werder Brema przegrał u siebie z Bayerem 04 Leverkusen 2:6 (0:3) w ostatnim niedzielnym meczu 9. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Weserstadion goście już do przerwy zapewnili sobie solidną przewagę, po tym jak na listę strzelców wpisywali się kolejno Kevin Volland, Julian Brandt oraz Karim Bellarabi.
Po zmianie stron rezerwowy Peruwiańczyk Claudio Pizarro oraz Japończyk Yuya Osako w niespełna trzy minuty niemal odrobili straty gospodarzy, ale odpowiedź "Aptekarzy" była zabójcza. Dwukrotnie Kai Havertz oraz Austriak Aleksandar Dragovic w niespełna dziesięć minut przypieczętowali niespodziewany i nadzwyczaj okazały sukces ekipy z przedmieść Kolonii.
Bayer po trzecim zwycięstwie w sezonie awansował na dwunaste miejsce w tabeli, natomiast Werder doznał dopiero drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na czwartej lokacie w klasyfikacji.