Grad goli w Dreźnie, bramka Waldemara Soboty [WIDEO]

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Dynamo Drezno zremisowało u siebie z FC St. Pauli 3:3 (1:3) w sobotnim meczu 5. kolejki rozgrywek niemieckiej 2. Bundesligi.
Na DDV-Stadion w podstawowym składzie gości wystąpił Waldemar Sobota. Pomocnik reprezentacji Polki po szesnastu minutach gry płaskim strzałem z kilku metrów podwyższył prowadzenie ekipy z Hamburga. Trzy minuty wcześniej przymierzył celnie Dimitrios Diamantakos. Grek po raz drugi wpisał się na listę strzelców niespełna kwadrans po trafieniu Soboty, który opuścił plac gry szesnaście minut po zmianie stron.
Gospodarze odrobili pokaźne straty dzięki dwóm trafieniom Jannisa Nikolaou oraz rezerwowego Senegalczyka Moussy Kone, który pięć minut przed końcem doprowadził do wyrównania po wyraźnym błędzie golkipera przyjezdnych.
Obie drużyny po raz drugi w tym sezonie podzieliły się punktami z rywalami. Ekipa z Saksonii jest czternasta w tabeli, natomiast zespół z Hamburga plasuje się na trzynastej lokacie w klasyfikacji.