Borussia znowu rozczarowała. Tym razem przegrała z Hannoverem

CosminIftode / shutterstock.com
Hannover 96 wygrał u siebie z Borussią Dortmund 4:2 w sobotnim meczu 10. kolejki niemieckiej Bundesligi. Kibice zobaczyli świetne widowisko, z mnóstwem sytuacji, rzutem karnym i czerwoną kartką.
Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego Jonathasa. Do remisu doprowadził Dan-Axel Zagadou, który po złym wybiciu piłki przez rywali, z kilkunastu metrów pokonał golkipera gospodarzy. To jednak miejscowi zeszli na przerwę prowadząc, a gola strzelił Ihlas Bebou.
Tuż po wznowieniu gry odpowiedzieli drugi raz goście po strzale Andrija Jarmołenki. Ich sytuacja skomplikowała się jednak po godzinie gry. Najpierw czerwoną kartkę otrzymał Zagadou, a po chwili cudowny strzał z rzutu wolnego oddał Felix Klaus, pomocnik miejscowych. W końcówce zwycięstwo Hanowerowi przypieczętował Bebou, który skompletował dublet, finalizując kontrę swojej drużyny.
Podopieczni Andre Breitenreitera zajmują piąte miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 18 punktów. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z RB Lipsk. Natomiast zespół prowadzony przez Petera Bosza nie wygrał trzeciego meczu z rzędu w Bundeslidze. Stracił w nich aż dziewięć goli.
Całe spotkanie w barwach VfL Wolfsburg rozegrał Jakub Błaszczykowski. „Wilki” zremisowały na wyjeździe z FC Schalke 04 1:1. Dla ekipy z Gelsenkirchen bramkę z rzutu karnego zdobył Nabil Bentaleb. Przyjezdni mogli wyrównać w 61. minucie, ale „11” nie wykorzystał Mario Gomez. W doliczonym czasie gry goście uratowali remis po strzale wprowadzonego kilkanaście minut wcześniej Divocka Origiego.
*****

Wyniki sobotnich meczów 10. kolejki Bundesligi rozegranych o godzinie 15.30:
Hannover 96 - Borussia Dortmund 4:2 (2:1)

Bramki: Jonathas 20 (rzut karny), Ihlas Bebou 40, 86, Klaus 60 - Dan-Axel Zagadou 27, Jarmołenko 52.

Czerwona kartka: Zagadou 59 (Borussia Dortmund).
Hertha Berlin - Hamburger SV 2:1 (1:0)

Bramki: Stark 17, Rekik 50 - Arp 73.
TSG 1899 Hoffenheim - Borussia Moenchengladbach 1:3 (1:0)

Bramki: Demirbay 25 - Hazard 61, Ginter 79, Vestergaard 82.
Bayer 04 Leverkusen - 1. FC Koeln 2:1 (0:1)

Bramki: Bailey 54, Bender 74, Volland - Guirassy 23.
FC Schalke 04 Gelesnkirchen - VfL Wolfsburg 1:1 (1:0)

Bramki: Bentaleb 42 (rzut karny) - Origi 90+3.