Grad goli w meczu Mainz z Lipskiem

Vlad1988 / Shutterstock.com
FSV Mainz zremisowało u siebie z RB Lipsk 3:3 (1:2) w jedynym piątkowym meczu 32. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Opel Arena dwubramkowe prowadzenie gościom w pierwszej połowie zapewnił w niespełna kwadrans Lukas Klostermann, któremu dwukrotnie asystował Timo Werner.
Dwie minuty przed przerwą kontaktowe trafienie uzyskał Austriak Karim Onisiwo, ale cztery minuty po zmianie stron skutecznie odpowiedział Timo Werner. Osiemnaście minut później nadzieje gospodarzy znów odżyły, po tym jak celnie przymierzył Francuz Moussa Niakhate. Siedem minut przed końcem jego rodak Jean-Philippe Mateta płaskim strzałem doprowadził do wyrównania i uratował remis.
Drużyna z Moguncji po raz siódmy w bieżących rozgrywkach podzieliła się punktami z rywalami i pozostała na dwunastej lokacie w klasyfikacji.
Zespół z Dolnej Saksonii natomiast po ósmym remisie w sezonie umocnił się nieznacznie na trzeciej pozycji w tabeli.
Kamil Kaczmarek03 May 2019 · 22:32