Grał Glik, Falcao bohaterem AS Monaco

CosminIftode/Shutterstock
Piłkarze AS Monaco wygrali u siebie z Dijon FCO 2:1 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 33. kolejki francuskiej Ligue 1.

Na Stade Louis II całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Kamil Glik. Spotkanie długo nie toczyło się po myśli podopiecznych Leonardo Jardima.

Trzy minuty przed przerwą prowadzenie przyjezdnym zapewnił Cedric Varrault, dobijając z bliska piłkę po błędzie przy interwencji Chorwata Danijela Subasica.

Sytuację lidera tabeli odmienił dopiero wejście Radamela Falcao kwadrans po zmianie stron. Najpierw po uderzeniu z rzutu wolnego Kolumbijczyka wyrównał z kilku metrów Marokańczyk Nabil Dirar, a dziewięć minut przed końcem kolejna próba ze stałego fragmentu gry popularnego "El Tigre" przyniosła już oczekiwany efekt i piłka wylądowała w samym okienku bramki gości.

Dzięki temu zespół z Księstwa utrzymał trzypunktową przewagę nad drugim w klasyfikacji PSG. Drużyna z Burgundii musiała pogodzić się z szesnastą porażką w sezonie i nadal jest przedostatnia w tabeli.