Grał Glik, zwycięstwo AS Monaco z Nancy

CosminIftode/Shutterstock
AS Nancy-Lorraine uległo u siebie AS Monaco 0:3 (0:2) w najciekawiej zapowiadającym się wieczornym sobotnim meczu 36. kolejki rozgrywek Ligue 1.

Na Stade Marcel Picot całe zawody w szeregach przyjezdnych zaliczył Kamil Glik. Pierwszy gol dla półfinalistów bieżącej edycji Ligi Mistrzów padł po tym, jak Tobias Badila niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

Podwyższył z bliska pięć minut przed przerwą Portugalczyk Bernardo Silva, a cztery minuty przed końcem sukces przypieczętował z bliska Thomas Lemar.

Dzięki 27. wygranej w sezonie podopieczni Leonardo Jardima umocnili się na pozycji lidera tabeli. Zespół z Lotaryngii doznał natomiast czwartej porażki w sześciu ostatnich meczach i jest wciąż przedostatni w klasyfikacji.