Grali Gikiewicz i Sobota, dziesiąta wygrana Eintrachtu Brunszwik

Eintracht Brunszwik z Rafałem Gikiewiczem między słupkami pokonał przed własną publicznością SC Paderborn 2:1 (2:1) w piątkowym spotkaniu 28. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.

Polski bramkarz już w drugiej minucie musiał wyjmować piłkę z siatki po strzale Moritza Stoppelkampa, ale jeszcze przed przerwą trafienia Gerrita Holtmanna i Jana Hochscheidta wyprowadziły miejscowych na prowadzenie, którego nie oddali już do końca zawodów.

Dzięki dziesiątej wygranej w sezonie Eintracht awansował na siódme miejsce w tabeli. Ekipa z Nadrenii natomiast po czternastej porażce w bieżących rozgrywkach plasuje się na przedostatniej pozycji w klasyfikacji.

Nie oglądali goli kibice w Hamburgu, gdzie FC St. Pauli podzielił się punktami z 1. FC Union Berlin. Na Millerntor-Stadion wśród miejscowych w podstawowym składzie wystąpił Waldemar Sobota.

Pomocnik reprezentacji Polski w pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę, a trzynaście minut przed końcem zmienił go Japończyk Ryo Miyaichi. Ekipa z portowego miasta po tym meczu zajmuje nadal czwartą lokatę w tabeli.