Grali Glik i Lewczuk. Wysokie zwycięstwo Monaco, porażka Bordeaux

CosminIftode/Shutterstock
AS Monaco rozbiło u siebie SC Bastia 5:0 (1:0) w ostatnim sobotnim spotkaniu 16. kolejki francuskiej Ligue 1.

Na Stade Louis II całe zawody w szeregach zespołu z Księstwa zaliczył Kamil Glik. Do przerwy do siatki rywali trafił Kylian Mbappe Lottin, a po zmianie stron efektowny sukces zapewnili Thomas Lemar, Argentyńczyk Guido Carrillo oraz dwukrotnie w niespełna pięć minut Kolumbijczyk Radamel Falcao.

Dzięki jedenastej wygranej w sezonie podopieczni Leonardo Jardima objęli prowadzenie w tabeli. Na szóste miejsce spadło Girondins Bordeaux. Drużyna z Akwitanii uległa u siebie Lille OSC 0:1 (0:1).

Na Matmut Atlantique cały mecz w szeregach gospodarzy zaliczył Igor Lewczuk. Zwycięskiego gola dla "Les Dogues" zdobył minutę przed przerwą Nicolas De Roussel de Preville. "Żyrondyści" po zmianie stron mieli doskonałą okazję do wyrównania, ale rzut karny zmarnował Urugwajczyk Diego Rolan.