Grali grupowi rywale Polaków. Anglia zabawiła się z San Marino. Albania lepsza od Andory [WIDEO]

Lukasz Laskowski / PressFocus
Za nami pierwsze mecze eliminacji mistrzostw świata 2022 w grupie "I". Anglicy zainkasowali trzy punkty w starciu z San Marino. Z kolei Albania wygrała z Andorą.
Reprezentacja Polski dziś rozpoczęła walkę o wyjazd na mundial w Katarze. Swoje spotkania rozegrali także nasi grupowi rywale.
Anglicy bez większych problemów pokonali San Marino. "Synowie Albionu" byli zdecydowanym faworytem starcia na Wembley i od pierwszych minut przystąpili do ofensywy.
Wynik spotkania otworzył w 14. minucie James Ward-Prowse. 26-latek uderzył z pierwszej piłki po zagraniu Chilwella i nie dał szans bramkarzowi rywali.
Kilka chwil później było już 2:0. Tym razem Dominic Calvert-Lewin uderzeniem głową z bliska dopełnił formalności. "Synowie Albionu" kolejny cios zadali jeszcze przed przerwą. W 31. minucie Sterling wpakował piłkę do siatki po błędzie defensywy.
Po przerwie Anglicy w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. W efekcie Calvert-Lewin ustrzelił dubel, gdy z bliska wykończył akcję Lingarda.
Ostatecznie mecz na Wembley zakończył się wynikiem 5:0. Na siedem minut przed końcem na listę strzelców wpisał się Watkins. Anglicy dzięki tej wygranej przewodzą tabeli grupy "I".
W innym meczu grupy I Albania wygrała na wyjeździe z Andorą. Przewaga przyjezdnych od pierwszych minut była bardzo wyraźna, jednak przez długi czas na tablicy wyników widniał wynik 0:0.
Dopiero w 41. minucie Albańczycy przełamali defensywę rywali. Dokonał tego Ermir Lenjani, który wpadł w pole karne i uderzył pod poprzeczkę.
Jak się okazało, był to jedyny gol w tym spotkaniu. Tym samym trzy punkty powędrowały na konto reprezentacji Albanii.