Grali nasi grupowi rywale na Euro U-21. O zwycięstwie Hiszpanii zadecydował gol strzelony w końcówce

Shutterstock
Hiszpania wygrała z Belgią 2:1 w swoim drugim meczu mistrzostw Europy do lat 21.
Hiszpania objęła prowadzenie już w 6 minucie. Soler wycofał piłkę do Olmo na szesnasty metr, a ten mocnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi rywali.
Belgowie wyrównali jeszcze w pierwszej połowie. Błąd Siviery po centrze z rzutu rożnego wykorzystał Bornauw, pakując piłkę z bliskiej odległości.
W drugiej połowie Hiszpanie mieli sporo okazji do tego, by ponownie wyjść na prowadzenie. Świetne okazje marnowali jednak Ceballos - najpierw trafił w poprzeczkę, a potem przeniósł piłkę nad bramką z kilku metrów - oraz Mayoral, który nie potrafił pokonać golkipera z bliskiej odległości.
Później do głosu doszła Belgia, ale również nie potrafiła wykorzystać swoich szans - próby Lukebakio, Cobbauta czy Schrijversa.
W końcu jednak zobaczyliśmy rozstrzygającą bramkę. W 89 minucie dystansu celnie przymierzył Fornals i dał swojemu zespołowi zwycięstwo.
W następnej, kończącej grupowe zmagania kolejce Hiszpania zmierzy się z Polską.