Grali Polacy, pewne wygrane AS Monaco i PSG

mediapictures.pl/Shutterstock
AS Monaco pokonało Stade Rennais FC 7:0, a PSG wygrało z Lille OSC 3:1 w ramach 1/16 finału Pucharu Ligi Francuskiej. W obu tych spotkaniach grali reprezentanci Polski.

Na Stade Louis II gole strzelali tylko gospodarze. Hattricka dla drużyny z Księstwa zdobył Kylian Mbappe, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców w 11., 21. i 62. minucie. Dwa trafienia dołożył natomiast Gabriel Boschilia, a jedno Corentin Jean. Samobójcze trafienie na swoim koncie zapisał z kolei Dimitri Kevin Cavare.

Cały mecz w barwach AS Monaco rozegrał Kamil Glik.

Swoje spotkanie wygrali także piłkarze Paris Saint-Germain. Paryżanie pokonali Lille OSC dzięki dwóm bramkom zdobytym przez Lucas Mourę oraz trafieniu Jese Rdrigueza.

Mecz w wyjściowej jedenastce PSG rozpoczął Grzegorz Krychowiak, który przebywał na murawie w pełnym wymiarze czasowym. To szóste spotkanie w trwającym sezonie, w którym reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut.

Polskiego akcentu nie zabrakło także w Lyonie, gdzie miejscowy Olympique przegrał z EA Guingamp dopiero w serii rzutów karnych i pożegnał się z Pucharem Ligi Francuskiej. W barwach ekipy gospodarzy od pierwszej do ostatnie minuty grał Maciej Rybus.

* * * * * *
Wyniki meczów 1/16 finału Pucharu Ligi Francuskiej:

Girondins Bordeaux - OGC Nice 3:2 (2:1)
Bramki: Plasil 14, Laborde 22,. Laborde 56 - Plea 42, Balotelli 84-karny.

AS Monaco - Stade Rennais FC 7:0 (3:0)
Bramki: Mbappe 11, Mbappe 21, Boschilia 35, Mbappe 62, Boschilia 78, Jean 83, Cavare 85-samobójcza.

FC Metz - Toulouse FC 1:1 (2:1 - rzuty karne)
Bramki: Mollet 13 - Braithwaite 28.

Olympique Lyon - EA Guingamp 2:2 (2:3 - rzuty karne)
Bramki: Valbuena 43, Lacazette 75 - Blas 20, Pauw 70.

AS Saint-Etienne - AS Nancy-Lorraine 0:1 (0:1)
Bramki: Dale 18-karny.

Paris Saint-Germain FC - Lille OSC 3:1 (1:0)
Bramki: Lucas 43-karny, 57, Jese 69 - Basa 89.